3 травня 2018 року завідувач кабінету української літератури Рябоконь Л. В. провела літературно-музичний вечір «Перлина Україна» для студентів І-ІІ курсів

Мета заходу: формувати в студентів національну свідомість і людську гідність до рідної Вітчизни, свого народу, виховання поваги до державної символіки, розуміння своєї причетності до долі України. прищеплювати любов і повагу до мистецьких та культурних надбань і цінностей, літературної та вокальної спадщини народу.

На сцену виходять ведучі – юнак і дівчина в національних костюмах.

Україна - це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і, зрозуміло, мудрими, талановитими людьми. Це велика держава, і живуть у ній різні люди. Крім українців, нашу землю населяють люди інших національностей. Серед них росіяни, білоруси, поляки, чехи, молдовани, євреї, румуни, греки. І всі вони знайшли в нашому краї свою батьківщину, називають матір'ю соборну і суверенну Україну.

Мій край чудовий – Україна!

Тут народились ти і я.

Тут над ставом верба й калина,

Чарівна пісня солов’я.

Все найдорожче в цілім світі,

Бо тут почався наш політ

Цвітуть волошки сині в житі,

Звідсіль ведуть дороги в світ.

І найдорожча рідна мова

Джерельцем радісно дзвенить.

І мила пісня колискова,

Чумацький шлях кудись зорить.

Усе найкраще і єдине,

Мій рідний краю, Україно!

Найкраще місце на землі.

Про утвердження нашої державності і самостійності свідчить те, що ми маємо малий герб України – тризуб. В основу сучасного герба нашої держави покладено стародавній золотий тризуб на синьому тлі.

Державними барвами української держави є синя і жовта. Чисте небо – символ миру та пшеничне поле – символ достатку. Синьо – жовте сполучення на українському прапорі – одне з найдавніших. Наш стяг пшеничний у степах під голубим склепінням неба… Він втілює віковічні прагнення нашого народу до миру, праці, краси.

Студенти спеціальностей «Гірництво», «Автоматизація та комп`ютерно-інтегровані технології» Хоруженко Владислав, Кузін Данило, Тернових Святослав, Філяуер Людмила, Фруль Карина, Рибалка Владислав, Іванюк Валерія читали вірші «Моя Україна», «Я вчилася любити Україну», «А я іду по світу в вишиванці», «Доленько світла, моя Україно», «Не розчаровуйсь в Україні» та інші.

Треба вірити, що настане час, коли наше життя наповниться щастям, спокоєм, теплом, хлібом і квітами, сподіваннями і радістю, працею і відпочинком, – тим, що робить життя людське повноцінним. Щоб кожен з гордістю міг сказати: „Я – громадянин України“. Для цього сьогодні потрібно головне – впевненість у силах свого народу і своїх власних, дружна робота і віра в її успіх, у майбутнє України. Нема життя без України, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це мати, яку вибирають, як долю, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі.

На літературно-музичному вечорі пролунала музична композиція «Калинонька» у виконанні студентів Старощука Дмитра та Козуба Вадима, Марія Мякота виступила з піснею «Моя Україна», а Микола Коритько під власний акомпанемент заспівав українську народну пісню «Їхали козаки на конях по полю». Також були використані відео сучасних українських пісень «Перлина Україна» (О. Вінник), «Україна» (К. Бойко), «Любіть Україну» (А. Мороз), «Десь по світу».

У кінці вечора прозвучала літературна композиція про Україну, в якій взяли участь усі читці.

Фото з усіма учасниками літературно-музичного вечора: