Студентське самоврядування в Гірничо-електромеханічному коледжі Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» організоване у відповідності чинному законодавству України, Статуту університету і Положенню про коледж як структурний підрозділ університету.

Структура органів самоврядування та перелік повноважень визначена наказом МОН України від 15.11.2007 №1010 і «Положенням про студентське самоврядування коледжу», відповідно до якого створені ради самоврядування на рівні коледжу, відділень за спеціальностями, академічних груп, гуртожитку.

Первинна структурна одиниця студентського самоврядування на рівні академічної групи має такий склад:

  • Староста – голова ради;
  • Заступник старости – радник з організаційних питань;
  • радник з питань соціального захисту прав та інтересів студентів;
  • радник з питань навчальної діяльності;
  • радник з питань культури та відпочинку;
  • радник з питань інформації;
  • радник з питань спорту та туризму.

До складу Ради самоврядування коледжу в усі сектори ввійшли представники кожного відділення і спеціальності. Кількісний склад 28 чол.

У 2018 році головою Ради самоврядування обрано студента ІІІ курсу, спеціальність «Зварювальне виробництво», Левченко Романа Олександровича.
Питання, які вирішуються за участю Ради самоврядування: участь представників в засіданнях педагогічної ради; призначення академічних, обласних або іменних стипендій, матеріальні допомоги і заохочення; перевід, поновлення або відрахування студентів, тощо.
Представники Ради самоврядування беруть активну участь в громадському житті навчального закладу, району і міста. За їх ініціативою проводиться ряд благодійних акції. Так протягом тривалого часу були проведені такі акції: День підтримки ВІЛ інфікованих і хворих на СНІД, акція «Студенти дітям» на День св. Миколая, акція «Від серця до серця» - збір коштів на лікування бійця пораненого в зоні АТО.