Історія Гірничо-електромеханічного коледжу ДВНЗ «КНУ» – частина історії нашого міста. Вона бере початок з березня 1962 року, коли за Постановою Раднаргоспу Дніпропетровського економічно-адміністративного району УРСР №103 було прийнято рішення про створення Криворізького машинобудівного технікуму з метою забезпечення фахівцями машинобудівних підприємств, ремонтних підрозділів металургійних, гірничозбагачувальних, видобувних та інших підприємств Криворіжжя і України з таких спеціальностей: «Ливарне виробництво», «Технологія зварювального виробництва», «Підйомно-транспортні машини», «Кисневі машини і апарати», «Монтаж металевих та залізобетонних конструкцій», «Монтаж та ремонт промислового обладнання». Підготовка фахівців відбувалася за трьома формами навчання – денною, вечірньою, заочною.

У 1967 році після підпорядкування Міністерству чорної металургії технікум було перейменовано у Криворізький гірничомеханічний.

1972 рік - закінчується будівництво навчального корпусу на 960 студентів.

1976 рік - збудовано гуртожиток на 450 місць.

1985 рік – відкриті спеціальності «Експлуатація промислових роботів» та «Експлуатація верстатів з програмним керуванням», які пізніше були замінені на спеціальність «Технічне обслуговування верстатів з програмним керуванням та робототехнічних комплексів».

З 1989 року у зв’язку з перебудовою системи освіти, упорядкуванням кількості спеціальностей та напрямку підготовки фахівців у навчально-виховному процесі технікуму відбуваються деякі зміни.

Згодом, у 1995 році за постановою Кабінету Міністрів України до Криворізького гірничомеханічного технікуму був приєднаний розташований поруч Криворізький технікум гірничої електромеханіки.

У 1998 році за наказом Міносвіти України № 23 об’єднаний навчальний заклад одержує назву Криворізький гірничо-електромеханічний технікум Криворізького технічного університету, до якого увійшов як структурний підрозділ.

В 2002 році технікум одержав ліцензію на підготовку молодших спеціалістів за двома спеціальностями «Економіка підприємства» та «Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем».

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2011 № 280 про реорганізацію ВНЗ і наукових установ та за рядом наказів по Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України у 2011 році назву технікуму було перейменовано в Гірничо-електромеханічний технікум ДВНЗ «Криворізький національний університет». Згодом у 2015 році за наказом по університету № 70 його відокремлені структурні підрозділи дістають назву коледжів. З того часу технікум носить назву Гірничо-електромеханічний коледж Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет».

Сьогодні Криворізький гірничо-електромеханічний фаховий коледж надає унікальні можливості отримати популярні спеціальності, що значно розширює перспективи випускників.

Коледж забезпечений сучаними засобами інформації та інформаційними технологіями, які впроваджуються в навчальний процес. Комп’ютерна техніка використовується під час викладання спеціальних та загальнотехнічних дисциплін, проведення виробничого навчання. Але найбільшою цінністю коледжу є, безумовно, викладацький і студентський колектив. Взаємодія і співпраця між викладачами і студентами носить характер партнерства, створює атмосферу взаємної поваги і моральної рівності учасників освітнього процесу.

Успішне закінчення коледжу гарантує високий рівень фахівця в галузі обраної професії, диплом державного зразка, можливість продовжити навчання на ІІ та ІІІ курсах у Криворізькому національному університеті, Національній металургійній академії України, Одеській академії зв’язку ім. О.Попова, Дніпродзержинському технічному університеті, Харківському авіаційному інституті та інших закладів України.

Отже, не залишається сумнівів у тому, що Криворізький гірничо-електромеханічний фаховий коледж – сучасний навчальний заклад, здатний швидко адаптуватися до мінливих умов ринку праці та пропонувати затребувані спеціальності.