Історія Гірничо-електромеханічного коледжу ДВНЗ «КНУ» – частина історії нашого міста. Вона бере початок з березня 1962 року, коли за Постановою Раднаргоспу Дніпропетровського економічно-адміністративного району УРСР №103 було прийнято рішення про створення Криворізького машинобудівного технікуму з метою забезпечення фахівцями машинобудівних підприємств, ремонтних підрозділів металургійних, гірничозбагачувальних, видобувних та інших підприємств Криворіжжя і України з таких спеціальностей: «Ливарне виробництво», «Технологія зварювального виробництва», «Підйомно-транспортні машини», «Кисневі машини і апарати», «Монтаж металевих та залізобетонних конструкцій», «Монтаж та ремонт промислового обладнання». Підготовка фахівців відбувалася за трьома формами навчання – денною, вечірньою, заочною.

У 1967 році після підпорядкування Міністерству чорної металургії технікум було перейменовано у Криворізький гірничомеханічний.

1972 рік - закінчується будівництво навчального корпусу на 960 студентів.

1976 рік - збудовано гуртожиток на 450 місць.

1985 рік – відкриті спеціальності «Експлуатація промислових роботів» та «Експлуатація верстатів з програмним керуванням», які пізніше були замінені на спеціальність «Технічне обслуговування верстатів з програмним керуванням та робототехнічних комплексів».

З 1989 року у зв’язку з перебудовою системи освіти, упорядкуванням кількості спеціальностей та напрямку підготовки фахівців у навчально-виховному процесі технікуму відбуваються деякі зміни.

Згодом, у 1995 році за постановою Кабінету Міністрів України до Криворізького гірничомеханічного технікуму був приєднаний розташований поруч Криворізький технікум гірничої електромеханіки.

У 1998 році за наказом Міносвіти України № 23 об’єднаний навчальний заклад одержує назву Криворізький гірничо-електромеханічний технікум Криворізького технічного університету, до якого увійшов як структурний підрозділ.

В 2002 році технікум одержав ліцензію на підготовку молодших спеціалістів за двома спеціальностями «Економіка підприємства» та «Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем».

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2011 № 280 про реорганізацію ВНЗ і наукових установ та за рядом наказів по Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України у 2011 році назву технікуму було перейменовано в Гірничо-електромеханічний технікум ДВНЗ «Криворізький національний університет». Згодом у 2015 році за наказом по університету № 70 його відокремлені структурні підрозділи дістають назву коледжів. З того часу технікум носить назву Гірничо-електромеханічний коледж Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет».

Сьогодні Криворізький гірничо-електромеханічний фаховий коледж надає унікальні можливості отримати популярні спеціальності, що значно розширює перспективи випускників.

Коледж забезпечений сучаними засобами інформації та інформаційними технологіями, які впроваджуються в навчальний процес. Комп’ютерна техніка використовується під час викладання спеціальних та загальнотехнічних дисциплін, проведення виробничого навчання. Але найбільшою цінністю коледжу є, безумовно, викладацький і студентський колектив. Взаємодія і співпраця між викладачами і студентами носить характер партнерства, створює атмосферу взаємної поваги і моральної рівності учасників освітнього процесу.

Успішне закінчення коледжу гарантує високий рівень фахівця в галузі обраної професії, диплом державного зразка, можливість продовжити навчання на ІІ та ІІІ курсах у Криворізькому національному університеті, Національній металургійній академії України, Одеській академії зв’язку ім. О.Попова, Дніпродзержинському технічному університеті, Харківському авіаційному інституті та інших закладів України.

Отже, не залишається сумнівів у тому, що Криворізький гірничо-електромеханічний фаховий коледж – сучасний навчальний заклад, здатний швидко адаптуватися до мінливих умов ринку праці та пропонувати затребувані спеціальності.

Посада: З 2014 по 2020 - директор Гірничо-електромеханічного коледжу КНУ
ПІБ: МІЛЬКО ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ 
Дата народження: 08.03.1960
Освіта: Повна вища
  • Дніпропетровський ордена Трудового Червоного Прапора інститут інженерів залізничного транспорту ім. Калініна, «Електрифікація залізничного транспорту». Інженер шляхів сполучення-електромеханік, (рік закінчення: 26.06.1982);
  • Криворізький державний педагогічний інститут, «Загально-технічні дисципліни та праця». Вчитель загально-технічних дисциплін, 1987-1990, викладач загальнотехнічних дисциплін і праці (рік закінчення: 16.06.1990);
  • Криворізький технічний університет, «Електротехнічне обладнання енергоємних виробництв», Магістр електромеханіки, (рік закінчення: 02.07.2002).
Зав. майстернями: з 12.09.1985 наказ № 330 від 31.08.1985

Посада: З 1979 по 2021 Заступник директора з навчальної роботи ВСП «ГЕМФК КНУ»
ПІБ: ЧУВАШЕВ ВОЛОДИМИР ГЕОРГІЙОВИЧ
Моб.тел.   0970719819
Дата народження:   21.06.1946
Освіта: Повна вища 
  • Дніпропетровський  інженерно - будівельний інститут, «Будівельні і шляхові машини та устаткування». Інженер – механік, ( рік закінчення 25.06.1969)
  • Криворізький технічний університет, «Гірниче обладнання». Магістр інженерної механіки, (рік закінчення 04.07.2003);

Надалі працює викладачем спец. дисциплін.

Посада: З 2000 по 2021 Заступник директора з навчальної роботи ВСП «ГЕМФК КНУ»
ПІБ: ДУБРОВСЬКИЙ ВІКТОР ВІКТОРОВИЧ
Моб.тел. 0962319398 
Дата народження:   07.08.1953
Освіта: Повна вища 
  • Криворізький ордена Трудового Червоного Прапора гірничорудний інститут, «Електрифікація і автоматизація гірничих робіт». Гірничий інженер-електрик,( рік закінчення 28.09.1981)
  • Криворізький технічний університет, «Електротехнічні системи електроспоживання». Магістр електротехніки, (рік закінчення 29.06.1999);

Надалі працює викладачем спец. дисциплін.

Посада: З 1983 по 2013 рік - директор Гірничо-електромеханічного технікуму ДВНЗ "Криворізький національний університет"
ПІБ: ДРУЗЬ ВІКТОР ДМИТРОВИЧ 
Дата життя: 10 січня 1948 року - 21 грудня 2013 року  
Освіта: Повна вища
Друзь Віктор Дмитрович розпочинав трудову діяльність в 1966 році на Дзержинському рудоремонтному заводі токарем, потім працював контролером відділу технічного контролю.
З червня 1971 року по листопад 1973 року працював зав. відділом комсомольських організацій і членом бюро Центрального міського райкому ЛКСМУ. ;
В 1973 році без відриву від виробництва закінчив вечірнє відділення Криворізького гірничорудного інституту і був призваний до лав збройних сил. ;
З грудня 1975 року до грудня 1979 року — інструктор оргвідділу Жовтневого райкому КПУ. ;
З грудня 1979 року по жовтень 1983 року працював на заводі по ремонту дизельних автомобілів заступником начальника механічного цеху, начальником дільниці авторемонтного цеху, заступником начальника агрегатного цеху. ;
В 1983 році був призначений директором Криворізького гірничомеханічного технікуму, до якого в 1995 р. був приєднаний розташований поруч технікум гірничої електромеханіки. ;
З 1995 р. Друзь В. Д. керував об’єднаним Криворізьким гірничоелектромеханічним технікумом Криворізького технічного університету.