Історія Гірничо-електромеханічного коледжу ДВНЗ «КНУ» – частина історії нашого міста. Вона бере початок з березня 1962 року, коли за Постановою Раднаргоспу Дніпропетровського економічно-адміністративного району УРСР №103 було прийнято рішення про створення Криворізького машинобудівного технікуму з метою забезпечення фахівцями машинобудівних підприємств, ремонтних підрозділів металургійних, гірничозбагачувальних, видобувних та інших підприємств Криворіжжя і України з таких спеціальностей: «Ливарне виробництво», «Технологія зварювального виробництва», «Підйомно-транспортні машини», «Кисневі машини і апарати», «Монтаж металевих та залізобетонних конструкцій», «Монтаж та ремонт промислового обладнання». Підготовка фахівців відбувалася за трьома формами навчання – денної, вечірньої, заочної.

У 1967 році після підпорядкування Міністерству чорної металургії технікум було перейменовано у Криворізький гірничомеханічний.
1972 рік - закінчюється будівництво навчального корпусу на 960 студентів. 1976 рік - збудовано гуртожиток на 450 місць.
1985 рік – відкриті спеціальності «Експлуатація промислових роботів» та «Експлуатація верстатів з програмним керуванням», які пізніше були замінені на спеціальність «Технічне обслуговування верстатів з програмним керуванням та робототехнічних комплексів».
З 1989 року у зв’язку з перебудовою системи освіти, упорядкуванням кількості спеціальностей та напрямку підготовки фахівців у навчально-виховному процесі технікуму відбуваються деякі зміни.
Згодом, у 1995 році за постановою Кабінету Міністрів України до Криворізького гірничомеханічного технікуму був приєднаний розташований поруч Криворізький технікум гірничої електромеханіки. У 1998 році за наказом Міносвіти України № 23 об’єднаний навчальний заклад одержує назву Криворізький гірничо-електромеханічний технікум Криворізького технічного університету, до якого увійшов як структурний підрозділ.
В 2002 році технікум одержав ліцензію на підготовку молодших спеціалістів за двома спеціальностями «Економіка підприємства» та «Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем».

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2011 № 280 про реорганізацію вишів і наукових установ та за рядом наказів по Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України у 2011 році назву технікуму було перейменовано в Гірничо-електромеханічний технікум ДВНЗ «Криворізький національний університет». Згодом у 2015 році за наказом по університету № 70 його відокремлені структурні підрозділи дістають назву коледжів. З того часу технікум носить назву Гірничо-електромеханічний коледж Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет».

Невпинно плине час. Залишилися в минулому більше 50-ти років пошуків, наполегливої, натхненної праці, перемог. Історія коледжу – історія визначних досягнень і незаперечних успіхів, і вона спонукає до конструктивних дій. Сьогодення – час для повного розкриття кожної особистості відповідно до її покликання, обдарованості, здібностей. У Гірничо-електромеханічному коледжі ДВНЗ «КНУ» є всі умови для такого розкриття: висококваліфіковані викладацькі кадри, розвинена навчальна база, широке використання новітніх інформаційних технологій дають можливість готувати високоякісних фахівців – молодших спеціалістів з 11 спеціальностей, які широко затребувані на ринку праці не лише у нашому місті, а й за його межами.

 

Криворізький гірничоелектромеханічний коледж Криворізького національного університету належить до навчальних закладів Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України державної форми власності.

Коледж був створений як Криворізький машинобудівний згідно Постанови Раднаргоспу Дніпропетровського економічно-адміністративного району УРСР №103 від 22.03.1962 р. З підпорядкуванням Міністерству чорної металургії УРСР наказом МЧМ УССР № 494 від 27.12.1967 р. коледж перейменований в Гірничомеханічний. Відкритий коледж був з метою забезпечення фахівцями машинобудівних підприємств, ремонтних підрозділів металургійних та гірничозбагачувальних комбінатів, інших підприємств Криворіжжя та України з таких спеціальностей: «Ливарне виробництво», «Технологія зварювального виробництва», «Підйомно-транспортні машини», «Кисневі машини і апарати», «Кисневі машини та апарати», «Монтаж металевих та залізобетонних конструкцій», «Монтаж та ремонт промислового обладнання». Підготовка фахівців відбувалася за трьома формами навчання – денної, вечірньої, заочної.

Детальніше...