Спеціальність «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» 

Термін навчання - 3 роки 10 місяців.

План держзамовлень - денне відділення – 50 осіб; заочне відділення – 10 осіб.

Ліцензійний обсяг - денне відділення – 90 осіб; заочне відділення – 60 осіб.

Освітньо-кваліфікаційний рівень - «молодший спеціаліст».

Кваліфікація - 3121 «технік-технолог (механіка)».

Випускники цієї спеціальності з кваліфікацією технік-технолог з обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях можуть працювати майстрами, нормувальниками, технологами, верстатниками.

Викладачі високої кваліфікації здійснюють освітній процес на високому рівні із застосуванням сучасних професійних програм КОМПАС-ГРАФІК та Вертикаль. За час навчання в коледжі майбутній фахівець набуде стійких навичок та знань.

Нині, особливо у зв’язку з розвитком систем автоматизованого проектування технологічних процесів, є потреба у великій кількості техніків-технологів, що вільно працюють в програмах «КОМПАС-ГРАФІК», «Solid Works», «Вертикаль». Затребувані фахівці спеціальності «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» і в галузі впровадження у виробництво сучасного обладнання, забезпечення його керуючими програмами. Перехід на впровадження сучасних технологій, оновлення парку верстатів, впровадження автоматизованих систем технологічної підготовки виробництва неминуче призведе до збільшення конкурентоздатності продукції машинобудівних підприємств міста і області, забезпечить вихід продукції на ринки ЄС. Тому можна протягом найближчих кількох років очікувати ще більше збільшення попиту на фахівців цієї галузі.

oml_3.png oml_2.png

«Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» готує фахівців з кваліфікацією «технік-технолог (механіка)», який відповідно до освітньо-кваліфікаційної характеристики повинен вирішувати наступні виробничі завдання:

  • розроблювати технологічні процеси механічної обробки та складання виробів;
  • визначати фонди часу обладнання та робітників, коефіцієнти завантаження обладнання, чисельність робітників з врахуванням можливості багатоверстатного обслуговування та допоміжних працівників на дільниці, визначати найбільш ефективний метод руху заготовок;
  • вибирати і обґрунтовувати необхідне транспортне обладнання для забезпечення виконання технологічного процессу;
  • розраховувати норми витрат сировини, матеріалів, палива, інструментів, енергії, економічної ефективності технологічних процесів;
  • планувати розміщення обладнання дільниці, транспортних засобів, джерел освітлення, формувати місячні, декадні і добові графіки завантаження технологічного обладнання, проектувати оснащення робочих місць верстатників різного профілю, контролерів, налагоджувальників та інших робітників дільниці;
  • формувати склад виробничих бригад, підбирати бригадирів, з найбільшою ефективністю закріпляти робітників за робочими місцями, формувати місячні та змінні завдання виробничим бригадам та окремим робітникам, оформляти наряди та інші облікові документи;
  • виявляти і аналізувати причини браку на дільниці, формувати технологічні і організаційні пропозиції щодо заходів попередження браку;
  • формулювати технічні завдання на проектування спеціального технологічного обладнання і спеціального інструменту;
  • складати і оформлювати технічну документацію, яка засвідчує якість і комплектність продукції;
  • організовувати роботи з контролю продукції і перевіряти виконання виробничих норм і правил на дільниці.

Наявність фундаментальних і спеціальних знань у поєднанні зі всебічною практичною підготовкою дозволяє відвести молодшому спеціалісту техніку-технологу роль практичного реалізатора досягнень сучасної науки і техніки в галузі автоматизації проектування технологічних процесів. Також слід зазначити, що підготовка фахівців освітньо–кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст має адресне призначення і найбільш точно відповідає реальним потребам економіки.

Випускника коледжу з освітою техніка-технолога з обробки матеріалів чекають такі підприємства міста: металургійний комбінат ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», ПрАТ «Криворізький завод гірничого обладнання», ПАТ «Центральний гірничозбагачувальний комбінат», ПАТ «ЄВРАЗ Суха Балка», ПАТ «Північний гірничозбагачувальний комбінат», ПАТ «Південний гірничозбагачувальний комбінат» та інші.

Майбутнє в людини, що є техніком – технологом з обробки матеріалів, досить перспективне:

  • попит на ринку праці як в Україні, так і за кордоном (Польща, Чехія, Німеччина);
  • отримання місця роботи, навіть без досвіду роботи;
  • порівняно високі заробітні плати.

Технік-технолог може працювати верстатником, техніком-технологом, нормувальником, контролером відділу технічного контролю, майстром виробничої дільниці.

Випускники мають можливість продовжувати навчання у різних ВНЗ України IIІ- IV рівня акредитації за скороченим терміном навчання:

  • Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет»;
  • Національний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  • Українська інженерно-педагогічна академія в м. Харків;
  • Запорізький державний технічний університет.