За спеціальністю 172  Телекомунікації та радіотехніка в коледжі здійснюється підготовка фахових молодших бакалаврів за освітніми програмами:
- Інфокомунікаційні системи та мережі (ІСМ)
- Технічне обслуговування і ремонт обладнання зв’язку та оргтехніки (РОЗ)

 Інфокомунікаційні системи та мережі (ІСМ)

Галузь знань:

17  Електроніка, автоматизація та електронні комунікації

Спеціальність:

172  Телекомунікації та радіотехніка

Освітня програма:

Інфокомунікаційні системи та мережі

Освітньо-кваліфікаційний рівень:

фаховий молодший бакалавр

Кваліфікація:

Фахівець інфокомунікацій 

 

Опис:

Освітня програма «Інфокомунікаційні системи та мережі» забезпечує підготовку фахових молодших бакалаврів, які можуть здійснювати:

  • експлуатацію телекомунікаційних багатоканальних систем;

  • конвергенцію сервісів і технологій систем електричного зв’язку; 

  • обслуговування і монтаж кабелів зв’язку; 

  • здійснювати діагностику систем та реалізовувати усунення наслідків дефектів і аварій обладнання; 

  • визначати варіанти відновлення і їх функціонування; 

  • вирішувати задачі маршрутизації потоків даних; 

  • забезпечувати високу якість передачі інформаційних даних; 

  • здійснювати керування і синхронізацію мережі в цілому і кожної її ланки зокрема; 

  • проектувати, налаштовувати та оптимізувати роботу інфокомунікаційних мереж.

Мета навчання за освітньою програмою: набуття компетентностей для розв’язання професійних задачі в галузі телекомунікацій та радіотехніки, які пов’язані з проектуванням, побудовою, функціями контролю, моніторингу телекомунікаційних та радіотехнічних систем.

На підприємствах фахівці спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» займаються вимірюванням показників обладнання, виробляють установку і професійне обслуговування єдиних комп’ютерних систем; здійснюють установку, налаштування та обслуговування мережевого обладнання; контролюють працездатність мережевого обладнання, що взаємодіють з мережевими протоколами. 

Серед інших обов’язків фахівця можна відзначити: 

  • аналіз працездатності систем; 

  • забезпечення безпечного обслуговування комп’ютерних систем; 

  • експлуатація систем передачі інформації та автоматичних станціях; 

  • розробка, вдосконалення та використання сучасного програмного, апаратного забезпечення телекомунікаційних та радіотехнічних пристроїв (засобів, систем, комплексів).

Перспективи щодо працевлаштування за даною спеціальністю: випускники можуть працювати в будь-якій сфері інформаційної діяльності в державних, спільних і малих підприємствах в галузі телекомунікацій, на міських телефонних мережах, в центрах телефонного зв’язку і телекомунікаційних повідомлень, в бізнес-центрах (телефакс, відеотелефон, електронна пошта), обчислювальних центрах, на локальних і глобальних інформаційних комп’ютерних центрах, на локальних і глобальних інформаційних комп’ютерних мережах, в центрах комутації мобільних засобів зв’язку.

Випускники коледжу продовжують навчання в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С.Попова і, значна частина, в Навчально-консультаційному центрі Харківського національного університету радіоелектроніки в м. Кривий Ріг.


Технічне обслуговування і ремонт обладнання зв’язку та оргтехніки (РОЗ)

Галузь знань:

17  Електроніка, автоматизація та електронні комунікації

Спеціальність:

172  Телекомунікації та радіотехніка

Освітня програма:

172.02 Технічне обслуговування і ремонт обладнання зв’язку та оргтехніки

Освітньо-кваліфікаційний рівень:

фаховий молодший бакалавр

Кваліфікація:

технічний фахівець в галузі електроніки та телекомунікацій 

 

Опис:

Освітня програма «Технічне обслуговування і ремонт обладнання зв’язку та оргтехніки» забезпечує підготовку фахових молодших бакалаврів, які здатні виконувати профілактику та відновлювальне обслуговування устаткування інформаційних і телекомунікаційних мереж, систем передачі, систем комутації тощо; контролювати і діагностувати стан обладнання та програмного забезпечення інформаційних та телекомунікаційних мереж, мереж теле- і радіомовлення, комп’ютерних мереж, систем передачі, систем комутації, кінцевих пристроїв користувача;

Мета навчання за освітньою програмою: набуття компетентностей для розв’язання професійних задачі в галузі телекомунікацій та радіотехніки, які пов’язані з проєктуванням та обслуговуванням сучасних радіоелектронних систем, систем радіонавігації, цифрового телебачення, супутникового та мобільного зв’язку. 

На підприємствах фахівці спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» займаються конструюванням, експлуатацією, дослідженням, ремонтом найрізноманітнішої радіоелектронної апаратури широкого функціонального призначення.

Перспективи щодо працевлаштування за даною спеціальністю: випускники можуть працювати в будь-якій сфері інформаційної діяльності в державних, спільних і малих підприємствах в галузі телекомунікацій, на виробничих, комерційних та торгових фірмах з ремонту, програмування та налагодження телекомунікаційної апаратури, в компаніях мобільного зв’язку та мереж, в підрозділах зв’язку в банківських та фінансових установах, в яких використовуються сучасні інформаційні технології, засоби телекомунікації й комп’ютерна техніка.

Випускники коледжу продовжують навчання в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С.Попова і, значна частина, в Навчально-консультаційному центрі Харківського національного університету радіоелектроніки в м. Кривий Ріг.