ОСВІТНЬО - ПРОФЕСІЙНА ПРОГРАМА «ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА РЕМОНТ ГІРНИЧОГО ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ТА АВТОМАТИЧНИХ ПРИСТРОЇВ»

КВАЛІФІКАЦІЯ: фаховий молодший бакалавр з гірництва, технік - електромеханік гірничий

Вибір професії — це важливий крок у доросле життя. Своє майбутнє ми визначаємо самостійно. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе». Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться ваше подальше життя та як ви в ньому будете себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Мрія й реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці?

Ми знаємо вірну відповідь!

Професія гірничого електромеханіка включає в себе ряд цікавих та перспективних можливостей. Ось деякі з них:

  1. Стабільність робочого місця. Гірнича промисловість є ключовою галуззю і попит на гірничих електромеханіків залишається стійким.
  2. Висока оплата праці. Робота у гірництві може приносити високий дохід особливо для досвідчених фахівців.
  3. Застосування сучасних технологій. Гірничі електромеханіки працюють із сучасними електронними системами та обладнанням що сприяє розвитку технічних навичок.
  4. Екологічний аспект. Спеціалісти цієї галузі можуть брати участь у розвитку та впровадженні енергоефективних технологій сприяти зменшенню впливу гірничої промисловості на довкілля.
  5. Кар'єрне зростання. Гірничі електромеханіки можуть розвивати свою кар'єру і переходити до вищих посад таких як інженери керівники проєктів.
  6. Важливість для гірничої галузі. Гірничі електромеханіки відіграють важливу роль у забезпеченні ефективності та безпеки гірничих операцій що має велике значення для видобутку корисних копалин.
  7. Можливість використання навичок в інших галузях. Знання та навички отримані в гірничій електромеханіці можуть бути корисними в інших галузях таких як енергетика будівництво та виробництво.

Завдяки таким перевагам, гірничий електромеханік має можливість розвивати успішну та стабільну кар'єру в цій галузі

Запрошуємо вас на заочну та денну форму навчання зі спеціальності «Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв»

Фахову підготовку електромеханіків техніків - гірничих в Гірничо-електромеханічному коледжі забезпечує «Комісія гірничо - електромеханічних дисциплін».

Термін навчання - 3 роки 10 місяців (денна форма, на основі базової середньої освіти); 2 роки 10 місяців (денна форма, на основі повної середньої освіти або диплому кваліфікованого робітника); 1 рік 10 місяців (заочна форма навчання, за наявності диплому кваліфікованого робітника).

План держзамовлень - 32 особи на денному відділенні, 8 осіб на заочному відділенні.

Ліцензійний обсяг - 95 осіб на денне відділення та 15 осіб на заочне.

Освітньо-кваліфікаційний рівень - фаховий молодший бакалавр.

Кваліфікація - електромеханік технік - гірничий.

Це та спеціальність, яка і сьогодні, і в майбутньому буде користуватися особливим попитом як у нашій країні, так і в усьому світі.

Хто такий гірничий електромеханік? Це фахівець, здатний забезпечити безвідмовну роботу машин і механізмів, складних систем управління і пристроїв обчислювальної техніки.

У чому основні переваги професії гірничого електромеханіка?

По-перше, в її універсальності. Гірничі електромеханіки мають широкий спектр роботи, наприклад, окрім шахт, копалень і розрізів, їх можна зустріти і на  проходці тунелів і ліній метро, і на кар'єрах і на збагачувальних фабриках, і в цеху машинобудівного заводу і на будівництві.

По-друге, прогресивність. У будь - якому кроці до нового, сучасного, поряд з конструкторами йдуть механіки. Механік перший приймає машину, вивчає її пристрій, принцип дії і вводить в експлуатацію. Бути електромеханіком – це освоювати те, що завтра стане нормою для всіх.

По – третє, володіти «таємницею» машин, оживити глухий мотор, вдихнути життя в «купу металу», змусити його рухатися – це особлива майстерність, доступна гірничому електромеханікові.

По-четверте, простір для творчості. Вся або принаймні основна частина раціоналізації на підприємствах виконується гірничими електромеханіками.

По-п'яте, бути в центрі щоденних турбот виробництва. Одна з головних потреб будь – якої людини – відчувати себе потрібним людям.

Попит на знання і уміння електромеханіка дуже великий, і, мабуть, це особливість цієї професії.

Ви, як випускники нашого коледжу зможете реалізувати себе на підприємстві гірничодобувної, переробної і металургійної галузей Криворіжжя:

  • ПАТ Арселор Міталл Кривий Ріг;
  • ПАТ «КЗРК»;
  • Криворізький завод гірничого обладнання (КЗРДА);
  • ПАТ «ЄВРАЗ СУХА БАЛКА».

Основні види діяльності техніка – електромеханіка гірничого:

- забезпечує технічну готовність устаткування підрозділу (дільниці) гірничодобувного підприємства, зокрема, контролює технічний стан, цілісність і безпечну експлуатацію устаткування відповідно до інструкції підприємства-виробника і правил технічної експлуатації;

- забезпечує безперебійне постачання підрозділів та їх устаткування необхідними видами енергії та води;

- організація навчання та контролю знань робітників з правил безпеки та технічної експлуатації машин і механізмів;

- розробка організаційно-технічних заходів з поліпшення техніко-економічних показників роботи дільниці;

- ведення нормативної технічної документації.

Спеціалізовані майстерні і лабораторії:

Лабораторія гірничої електротехніки – керує лабораторією Михальова Марина Сергіївна, де здобувачі освіти мають змогу на власні очі побачити діючий макет головної поверхневої підстанції і відчути себе справжніми гірничими електриками.

Лабораторія промислової електроніки. Лабораторні роботи та лекційні заняття проводить Мілько Олександр Павлович. Здобувачі освіти досліджують роботу генератора сигналу і перевіряють схему тригера.

Лабораторія рудникової автоматики – завідувач Мирошниченко Юрій Вікторович. Здобувачі освіти мають можливість дослідити схему вентиляторної установки, датчики, які використовують для автоматизації технологічних процесів.

Лабораторія електричних машин та електроприводу - завідувачка лабораторією Михальова Марина Сергіївна. Здобувачі освіти відчувають себе справжніми електромеханіками! Вони можуть дати раду будь-якому силовому електричному обладнанню.

Лабораторія електротехніки – завідувачка лабораторією Робкова Світлана Юріївна. Здобувачі освіти перевіряють на практиці основні закони електротехніки, стежать за перебігом подій в електричному колі за допомогою вимірювальних приладів.

Лабораторія гірничих машин та рудникового транспорту завідувачка лабораторією Уца-Удовік Ірина Аркадіївна. Цей кабінет є зв’язуючи елементом між теорією і практикою, Здобувачі освіти отримують повну інформацію про гірниче обладнання за допомогою макетів, де конструктивні елементи виконані в розрізі.

Лабораторія гірничої механіки – завідувач Дубровський Віктор Вікторович. Здобувачі освіти досліджують шахтну насосну установку, мають можливість побачити макети скіпових підйомів шахт. Відчувають себе справжніми гірничими механіками.

Здобувачі освіти відвідують провідні підприємства нашого міста з метою ознайомлення з виробничим процесом та обладнанням.

Ми прагнемо створити всі умови для того, щоб формувати з молодих людей не лише досвідчених спеціалістів, але й гармонійно розвинутих особистостей, громадян своєї держави. З цією метою постійно проводяться тематичні вечори, конкурси з предметів, квести.

Одним з напрямків роботи нашої комісії є екскурсійні тури зі спеціальності найкращими куточками нашої держави. Профільні екскурсії є важливим етапом в підготовці майбутніх гірничих електромеханіків, оскільки вони допомагають перетворити абстрактні знання в конкретні практичні навички та надають здобувачам освіти можливість краще розуміти свою майбутню професію. Доступ до реальних робочих об'єктів та спілкування зі спеціалістами галузі, робить навчання більш ефективним та практичним, а також сприяє розвитку професійних навичок та забезпечує здобувачам освіти найкращу підготовку до викликів реального виробництва в майбутньому.

Сподіваємося на зустріч з вами!