У рамках відзначення 100-ліття початку Української революції 1917-1921 років, продовжується низка наукових заходів, започаткованих історичною громадою Північного регіону міста Кривого Рогу. До цієї дати 20 березня в Криворізькому державному комерційно-економічному технікумі відбулися треті історичні читання «На початку славного шляху» серед студентів І-ІІ рівнів акредитації Північного регіону. Цьогоріч читання проводилися вже значно вищому рівні – обласному. Тож зі зміною статусу читань на них були присутні студенти та викладачі не лише з Кривого Рогу, а і з міст: Дніпро, Кам’янське та Жовті Води. Читання були присвячені знаменній події, яка відзначається на державному рівні: 100-річчю початку Української революції. Захід було проведено з метою розвитку почуття національної самосвідомості та громадянської активності, формування розуміння єдності і цілісності України, ціннісного ставлення до демократичних свобод, почуття особистої відповідальності за долю держави.

Тема заходу обрана невипадково, адже саме в березні 1917 року розпочалися бурхливі події, що стали початком Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення.

Сучасна Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років, тому саме такі актуальні теми обговорювались під час проведення історичних читань.

Читання були поділені на три секції: перша – «Роль особистості в історії - «Натхненники української революції», в якій свою роботу на тему «Олена Степанів, український історик та хорунжий УСС - перша жінка-офіцер у світі», представила Несміян Аліна, студентка групи МНАС-15 1/9; у другій секції, яка мала назву «Здобутки та прорахунки українського національного руху», свою роботу присвячену темі «Отаманщина – як вихід із складної ситуації» представив Мамедов Міраслан студент групи МЕЕП-16 1/9. До речі саме його виступ був визнаний журі, як найбільш цікавий та змістовний.

Всі учасники були відзначені сертифікатами, а викладач суспільних дисциплін коледжу Горбуля Олександр Анатолійович, що готував учасників до конференції був нагороджений грамотою.

Тож бажаємо нашим студентам і в майбутньому не полишати активного та змістовного дослідження історичних подій, що відбулися на теренах нашої держави!