У списку найбільш прибуткових і потрібних професій, які популярні сьогодні і будуть популярними протягом наступних років, одне з перших місць посідає програміст

Фахову підготовку програмістів в Гірничо-електромеханічному коледжі забезпечує «Комісія інформаційних та телекомунікаційних технологій».

Термін навчання - 3 роки 10 місяців. 

План держзамовлень - 26 студентів.

Ліцензійний обсяг - 30 студентів. 

Освітньо-кваліфікаційний рівень -  «молодший спеціаліст».

Кваліфікація - 3121 «технік-програміст».

Випускники спеціальності працюють на посадах, які на сьогодні є найбільш високооплачуваними:

  • програміст;
  • розробник веб-сайтів;
  • тестувальник програмного забезпечення;
  • розробник баз даних;
  • фахівець з комп’ютерної графіки (дизайну);
  • системний адміністратор.

Найбільш підготовлені студенти, мають можливість працювати за фахом, починаючи вже з третього курсу

Спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» охоплює всі аспекти розробки програмного забезпечення від початкових стадій створення специфікації до підтримки системи після здачі в експлуатацію. В процесі навчання вивчаються мови програмування та технології:

розробки веб-сайтів, віконних і мобільних додатків, загальна теорія проектування, конструювання та моделювання програмного забезпечення, управління проектами з розробки програмних систем, принципи та підходи до тестування програмних продуктів, тощо

Вивчаються такі технології та мови програмування:

  • 2 курс - C, C++, мова Асемблера, HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery, PHP7, MySQL
  • 3 курс - C++, Visual C#, Python, Microsoft SQL Server, MongoDB, Java
  • 4 курс - ASP.NET MVC 5, Angular.JS, Knockout.JS, Node.JS

В процесі навчання використовується сучасна комп’ютерна техніка та мультимедійне обладнання.
Усі студенти, які навчаються на спеціальності завдяки програмі Microsoft DreamSpark, мають можливість безкоштовно і легально отримати і використовувати на домашніх та комп’ютерах коледжу програмне забезпечення Microsoft: Windows 10, Windows 8.1, Access 2016, Project 2016, Visio 2016, Visual Studio 2015, та ін.

Комісією інформаційних та телекомунікаційних технологій спільно з ІТ-компаніями проводиться велика кількість цікавих різносторонніх заходів, завдяки яким навчальний процес стає цікавим та пізнавальним.

Так, спільнота IT-викладачів Гірничо-електромеханічного коледжу організувала та провела І Молодіжний IT-фестиваль «GEMK:CODED», приурочений «Всесвітньому дню інформаційного суспільства» серед учнів загальноосвітніх шкіл міста та студентів І курсу навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації

Починаючи з першого курсу студенти нашої спеціальності мають можливість позмагатися за звання найкращого Інформатікуса року.

Так наша спеціальність із року в рік займає перші місця в регіональному конкурсі «Informaticus».

Одним із цікавих напрямків підготовки наших студентів є комп’ютерний дизайн, анімація.

Студенти нашої спеціальності показали свої вміння на регіональному конкурсі «Кінофестінформ», де вони отримали не тільки головний приз, а й перемогу майже в усіх номінаціях!


Фахові предмети:

  • Алгоритми та структури даних
  • Алгоритмізація обчислювальних процесів
  • Архітектура комп’ютера
  • Архітектура та проектування програмного забезпечення
  • Бази даних
  • Безпека життєдіяльності та основи охорони праці
  • Дискретні структури
  • Економіка програмного забезпечення
  • Інженерна і комп'ютерна графіка
  • Комп’ютерна схемотехніка (елементи і схеми комп'ютерних систем)
  • Компонентне програмування мовою С#
  • Людино-машинна взаємодія
  • Об’єктно-орієнтоване програмування
  • Операційні системи
  • Організація комп’ютерних мереж
  • Основи програмування
  • Офісне програмне забезпечення
  • Програмування Інтернет
  • Програмування мобільних пристроїв
  • Розробка програм на платформе .Net
  • Сучасні технології Інтернет - програмування
  • Теорія ймовірностей та математична статистика
  • Технологія спеціальності

При підготовці студентів використовуються комп’ютерні лабораторії комісії інформаційних та телекомунікаційних технологій та аудиторії коледжу


Випускники спеціальності мають можливість продовжувати навчання у різних ВНЗ України подібного напрямку за скороченим навчальним планом ( 2-3 курс), без зовнішнього тестування у вищих навчальних закладах IIІ- IV рівня акредитації:

  • Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет»;
  • Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»;
  • Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет»;
  • Харківський національний університет радіоелектроніки;
  • Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
  • Національний університет "Львівська політехніка"

Комісія співпрацює з багатьма ІТ-компаніями на яких проходять практику студенти та працевлаштовуються випускники.

Так викладачі комісії у співпраці з Мережної академією Cisco в Україні та компанією ERC до Дня безпечного Інтернету Safer Internet Day провела вебінар в системі Cisco Webex.


Склад комісії інформаційних та телекомунікаційних технологій
(Спеціальність 121-"Інженерія програмного забезпечення") на 2017-2018 навч. рік:

Мірошнікова Анастасія Сергіївна

Педагогічна категорія: вища

Освіта: Криворізький технічний університет, «Професійне навчання«, магістр з інформаційних технологій в управлінні та освіті

Посада: Голова циклової комісії інформаційних та телекомунікаційних технологій; Адміністратор офіційного сайту ГЕМК ДВНЗ «КНУ»; Керівник школи молодого викладача ГЕМК ДВНЗ «КНУ»; Класний керівник

Палаус Ольга Миколаївна

Педагогічна категорія: вища

Освіта: Криворізький державний педагогічний університет, «Математика та основи інформатики», викладач математики та основ інформатики

Посада: Керівник комітету науково-дослідницької діяльності в ГЕМК ДВНЗ «КНУ»; Класний керівник; Член Всеукраїнського організаційного комітету олімпіади з інформатики та комп'ютерної техніки

Майтак Ольга Михайлівна

Педагогічна категорія: спеціаліст І категорії

Освіта: Криворізький технічний університет, «Професійне навчання», інженер-педагог

Посада: Класний керівник, викладач комісії інформаційних та телекомунікаційних технологій
 
 
 
 

Антоненко Сергій Володимирович

Педагогічна категорія: Спеціаліст

Освіта: ДВНЗ «Криворізький технічний університет», «Програмне забезпечення автоматизованих систем», інженер-програміст

Посада: Завідувач лабораторіями обчислювальної техніки, сумісник-викладач комісії інформаційних та телекомунікаційних технологій
Антоненко Юлія Сергіївна

Педагогічна категорія: Спеціаліст

Освіта: ДВНЗ «Криворізький національний університет», «Програмне забезпечення систем», інженер-програміст

Посада: Лаборант лабораторії «ТАОІ", викладач-сумісник
комісії інформаційних та телекомунікаційних технологій
 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 


Робота комісії з обдарованими студентами

Важливе місце в навчально-виховній роботі комісії інформаційних та телекомунікаційних технологій займає робота з обдарованими студентами. Це робота здійснюється в гуртках з інформаційних технологій, при підготовці та проведенні олімпіад і наукових конференцій студентів.

Кожного року комісія інформаційних та телекомунікаційних технологій проводить олімпіади з інформатики та комп'ютерної техніки, переможці якого мають змогу представляти наш коледж на олімпіадах регіонального/міського/обласного/ всеукраїнського рівнів.

Студенти спеціальності є переможцями Всеукраїнських олімпіад:

2012 рік, м. Хмельницьк, VІ Всеукраїнська олімпіада з інформатики та комп'ютерної технікиВолков Владислав посів І місце

2016 рік, м. Нова Каховка, ІХ Всеукраїнська олімпіада з інформатики та комп'ютерної технікиТунєгов Сергій посів І місце

2017 рік, м. Ново-Волинськ, Х Всеукраїнська олімпіада з інформатики та комп'ютерної технікиСоловйов Максим посів І місце

2017 рік, м. Херсон, І Всеукраїнська олімпіада з інженерної та комп'ютерної графікиКорнійчук Карина посіла ІІ місце

Кожного року під керівництвом викладачів комісії студенти працюють над науковими роботами.

Роботи наших студентів як завжди посідають тільки призові місця!

Основним напрямком наукової роботи студентів — є розробка нового програмного забезпечення.

За особливі успіхи в навчанні, участь у громадській, спортивній, науковій діяльності студентам спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» призначаються іменні та персональні стипендії.

Нам дуже приємно, що саме наші студенти серед всіх коледжів та технікумів Дніпропетровської області відмічені такою високою нагородою!

 

Кренделєв Ілля Андрійович - студент групи ПЕОТ-03;
Волков Владислав Володимирович - студент групи РПЗ-10;
Тунєгов Сергій Євгенійович - студент групи РПЗ-13;
Соловйов Максим Едуардович - студент групи РПЗ-14.
Лопатьєв Дмитро Олександрович - студент групи РПЗ-15;
Шевельов Антон Дмитрович - студент групи РПЗ-10.
Конопелько Юліана Дмитрівна - студентка групи РПЗ-15;
Цуканова Уляна Геннадіївна - студентка групи РПЗ-15.


 Традиції спеціальності "Інженерія програмного забезпечення"

 

За встановленою в комісії традицією щорічно проводиться «Фестиваль інформатики».

На початку фестивалю відбувається святкове відкриття, на якій студенти цікаво і з гумором розповідають про студентське життя своєї спеціальності, запрошуються представники університетів.

Після відкриття проходять конкурси з робочої спеціальності, організовується робота інтернет-кафе та виховні години, які виявляють кращих знавців з інформатики та обчислювальної техніки.

Далі в читальному залі коледжу відбувається загальна частина фестивалю – це конкурс на командну першість між студентами програмістами. Цей конкурс проходить або у формі брейн-рингу, або в формі КВК і завжди це щось нове та цікаве.

Команда-переможець отримує Кубок імені Ади Лавлейс.

Студенти всіх курсів спеціальності програмування - це одна велика сім'я. Всі один одного знають і живуть одним життям.

На нашій спеціальності кожному курсу присвоюється своя категорія: 

1 курс – «Чайники»
2 курс – «Юзери»
3 курс – «Хакери»
4 курс – «Програмери»

Студенти нашої спеціальності - досить активні не тільки в навчанні, але і в культурно-масовій та спортивній роботі, що проводиться в нашому коледжі. Виступи програмістів на вечорах, завжди яскраві і надовго запам'ятовуються глядачам.

Комісією на чолі з класними керівниками організовуються та проводяться різноманітні екскурсії для студентів нашої спеціальності. Класні керівники показують студентам Україну такою, яку вони бачать самі – без штампів, шаблонів і затертих стереотипів.

Головна мета мандрівок Україною, щоб студенти зрозуміли, яка вона незабутня, яскрава і неповторна, адже краще один раз побачити, ніж 100 разів почути.

Туризм – пристрасть комісії інформаційних та телекомунікаційних технологій, тому ми для наших студентів розробляємо нові туристичні маршрути, тури вихідного дня, екскурсійні автобусні тури по Україні та різноманітні мандрівки майже у всі куточки нашої держави.

Комісія разом з класними керівниками та провідними викладачами радо вітають в стінах коледжу випускників різних років починаючи від ПЕОт -03 до останнього випуску.

Викладачі завжди готують сюрприз для випускників – зустрічі проходять у різних форматах, улюбленим форматом є гра «Битва розумників», оскільки наші студенти програмісти відрізняються не лише розумом, але й креативністю та добрим почуттям гумору.

На цих заходах завжди присутні наші випускники, що навчаються та працюють в ІТ-компаніях Львова, Дніпра, Києва, Харкова, Москви, Пітера.

Двері нашого коледжу, кабінетів інформатики та програмування для випускників завжди відкриті.

Ми завжди чекаємо на Вас у гості!